Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – dofinansowanie w wysokości 12 000 zł
Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 otrzymało dofinansowanie w wysokości 12 000 zł na zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręczników i elementów wyposażenia biblioteki oraz promocję czytelnictwa. Organ prowadzący, czyli Uniwersytet Mikołaja Kopernika zapewnił wymagany w projekcie wkład własny do realizacji zadania w wysokości 3000 zł.

Spotkanie autorskie z drem T. Markiewką
W dniu 26.09.2024 w godz. 10.00 – 11.30 odbędzie się w szkolnej auli spotkanie autorskie z drem T. Markiewką, filozofem, autorem książek, pracownikiem naukowym Instytutu Filozofii UMK. W spotkaniu uczestniczą klasy 4a, 4c, 4d oraz 3d. Spotkanie odbędzie się w ramach realizacji grantu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Szczegółowe informacje na zamieszczonym plakacie autorstwa naszej absolwentki, Idy Klim. Serdecznie zapraszamy!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – wykład (26.09.2024)
Zmienianie świata. Krótka historia aktywizmu – wykład dra Tomasza Markiewki W dniu 26.09.2024 w auli szkolnej odbyło się spotkanie z drem Tomaszem Markiewką, filozofem, publicystą, tłumaczem, autorem książek filozoficzno-społecznych, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Dr Markiewka wygłosił wykład Zmienianie świata. Krótka historia aktywizmu, a następnie słuchacze – uczniowie i nauczyciele – zadawali prelegentowi pytania. Po spotkaniu gość podpisywał swoje książki, które udostępniła współpracująca z nami Księgarnia „Centrum” Andrzeja Nehringa. Spotkanie odbyło się w ramach grantu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.