Ogólnie o internacie

Budynek
Internat znajduje się kilkadziesiąt metrów od szkoły. Zajmuje cztery kondygnacje, parter oraz piwnicę. W piwnicy mieści się salka gimnastyczna oraz siłownia, na parterze stołówka, a na piętrach od pierwszego do czwartego mieszczą się pokoje mieszkalne. Ponadto na pierwszym i czwartym piętrze znajdują się pokoje wychowawców. Każde piętro wyposażone jest w aneks kuchenny. Na wszystkich piętrach są także dodatkowe pokoje ogólnoużytkowe: świetlice, pokoje cichej nauki, sala komputerowa i suszarnie.

Rozwój młodzieży
W internacie kładziemy duży nacisk na rozwój osobisty naszych wychowanków. Zachęcamy ich do udziału w różnego rodzaju zajęciach i wyjściach np. zajęciach teatralnych, zajęciach koła biegacza, zajęciach integracyjnych, zajęciach kącika kulinarnego, czy też wyjściach do teatru lub kina. Aktywnie współpracujemy z instytucjami kulturalnymi Torunia. Organizujemy wiele wyjazdów do teatrów, np. w Warszawie, Gdyni, czy Poznaniu. Promujemy aktywność sportową, także dzięki temu, że w pobliżu internatu znajdują się : wielofunkcyjny obiekt sportowy – Uczelniane Centrum Sportu UMK, Stadion Miejski, boisko typu „orlik”, lodowisko miejskie oraz hala widowiskowo-sportowa.

Pomieszczenia mieszkalne oraz ogólnoużytkowe
W internacie znajduje się ponad 100 jedno- lub dwuosobowych pokoi mieszkalnych z zapewnionym całodobowym dostępem do Internetu przewodowego. Wychowankowie rozlokowani są w segmentach liczących od trzech do pięciu pokoi, wyposażonych w łazienki i toalety. Ponadto internat dysponuje bazą naukowo-dydaktyczną w postaci świetlic z telewizorami, pokoi cichej nauki oraz pracowni komputerowej i podręcznej biblioteczki.

Młodzieżowa Rada Internatu
To niezależny organ samorządowy młodzieży, reprezentujący wszystkich mieszkańców internatu. Zarząd samorządu internatu inicjuje wiele przedsięwzięć, angażuje się w pracę społeczną i działania proobywatelskie, wolontariat, organizuje imprezy dla mieszkańców internatu i całej społeczności szkolnej. Przewodniczący Młodzieżowej Rady Internatu wchodzi w skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego ZS UMK GiLA.
Działania podejmowane przez MRI
Cykliczne zbiórki na rzecz Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Toruniu, organizacja wieczorów andrzejkowych dla podopiecznych świetlicy socjoterapeutycznej przy TC Caritas, udział w międzynarodowej kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet „Biała wstążka” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Edukacji i Profilaktyki Uzależnień w Toruniu, zbiórki funduszy „ Góry Grosza”, „Daj groszaka na zwierzaka”, „Warto być bohaterem”, organizacja zajęć profilaktycznych, prowadzonych przez pracowników Miejskiego Ośrodka Edukacji i Profilaktyki Uzależnień w Toruniu, organizacja konkursów, np. na najładniejszy świąteczny wystrój pokoju, na najsympatyczniejszą mieszkankę i mieszkańca internatu oraz na najsympatyczniejszego wychowawcę.