Czy szkoła przyjmuje wyłącznie laureatów konkursów?
Nie. Przyjmujemy osoby, które widzą sens w nauce, sprawia im to radość i mają swoje pasje.

Czy ULO jest szkoła prywatną? Ile wynosi czesne?
ULO nie jest szkołą prywatną i nie uiszcza się w niej czesnego. Jedynie mieszkańcy internatu dokonują opłaty stałej za internat. W roku szkolnym 2020/2021 wynosiła ona 100 zł miesięcznie plus opłaty za całodzienne wyżywienie w kwocie 17 zł (5 zł śniadanie, 7 zł obiad, 5 zł kolacja).

Czy oczekujemy od wszystkich uczniów udziału w olimpiadach?
Nie mamy takich oczekiwań. Mamy natomiast doświadczenie w przygotowaniu uczniów do olimpiad przedmiotowych i taką pomoc oferujemy wszystkim zainteresowanym.

Na czym polega współpraca szkoły z Uniwersytetem?
Przede wszystkim na możliwości uczestnictwa uczniów w wybranych zajęciach uniwersyteckich, często na prawach studenta, co znaczy, że obowiązują ich zaliczenia wykładów lub ćwiczeń zgodnie z kryteriami ustalonymi przez wykładowców; uczniowie ponadto uzyskują dostęp do Biblioteki Uniwersyteckiej i wsparcie w rozwoju naukowym przez pracowników Uniwersytetu.

Od której klasy uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach na UMK?
Nie ma ściśle określonych reguł, wszystko zależy od zaangażowania ucznia w naukę i jego zdyscyplinowania.

Czy uczniowie naszej szkoły żyją tylko nauką?
Nie jest to prawdą; nasi uczniowie mają czas na rozwijanie swoich pasji, odpoczynek, relaks, sport, spotkania z przyjaciółmi, wyjścia do kina, teatru, na koncerty, spacer itp.

Czy w szkole istnieje „wyścig szczurów” (niezdrowa rywalizacja)?
Nie obserwujemy takiego zjawiska. Najwięcej jednak zależy od indywidualnego podejścia do nauki, a tutaj każdy może realizować siebie w taki sposób, w jaki chce.

Czy aplikacja do ULO zalicza się do trzech możliwości złożenia wniosku w systemie?
W elektronicznym systemie miejskim wybierasz trzy szkoły, do których składasz wniosek rekrutacyjny; naszą wybierasz dodatkowo – jako czwartą – niejako poza systemem. Zasady rekrutacji do ULO są odrębne.

Jakie są warunki mieszkania, jakość opieki i wyżywienia w internacie?
Warunki mieszkaniowe są bardzo dobre (1, 2 i 3-osobowe pokoje z łazienkami bądź ze wspólną łazienką dla czterech pokoi), posiłki smaczne (do wyboru mięsne lub wegetariańskie), atmosfera serdeczna, wręcz rodzinna. Do dyspozycji mieszkańców pozostają aneksy kuchenne na każdym piętrze, pokoje cichej nauki, sala komputerowa z dostępem całodobowym do internetu, sala telewizyjna, suszarnia oraz salka gimnastyczna, siłownia. Zakwaterowani w internacie uczniowie są otoczeni opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.
Więcej informacji na stronie internatu Internat – Strona główna