Rejs STS Pogoria po Morzu Śródziemnym

Dziesięcioro uczniów i czworo absolwentów ULO  znalazło się wśród 36 uczniów wyróżnionych przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za wybitne osiągnięcia naukowe. W nagrodę uczniowie otrzymali zaproszenie na rejs na pokładzie żaglowca "Pogoria" po Morzu Śródziemnym. Cała wyprawa trwała od 12 do 21 stycznia 2024 r. Uczniowie przeżyli niesamowitą przygodę, ciężko pracując jako załoga, ale również zwiedzając Korsykę, Santa Margheritę i Genuę.

Uczniowie ULO zaproszeni na rejs: Marcelina Kowalska, Zuzanna Wiśniewska, Anna Metkowska, Marianna Dobrzeniecka, Jakub Bobiński, Alex Rymarski, Bartłomiej Sandecki, Jacek Szymeczko, Krystian Oryl, Tymoteusz Stępkowski oraz absolwenci: Agata Gurgul, Martyna Budrewicz, Michał Wojtkowiak i Tymoteusz Kompanowski. Gratulacje!

Film na Tik Toku ->

Relacja z rejsu na stronach Urzędu Marszałkowskiego.

100 mil pod żaglami ->

Stopy wody pod kilem ->