Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące

Kontaktul. Szosa Chełmińska 83, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 655 5560
fax: +48 56 655 5253
e-mail: szkola@liceum.umk.pl

Olimpiady i zawody międzynarodowe

Rok szkolny

Olimpiada

Uczestnik

Osiągnięcie

2019/2020

Międzynarodowa Olimpiada Biologiczna
Nagasaki, Japonia

Jakub Kwiatkowski

srebrny medal

2018/2019

Międzynarodowa Olimpiada Biologiczna
Szeged, Węgry

Grzegorz Procyk

srebrny medal

Mikołaj Skiba

srebrny medal

Jakub Kwiatkowski

srebrny medal

Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna
Paryż, Francja

Grzegorz Procyk

srebrny medal

Bałtycka Olimpiada Geograficzna
Kaliningrad, Rosja

Kajetan Rożej

 

Certamen Ciceronianum Arpinas
Arpino, Włochy

Franciszek Fafiński

 

2017/2018

Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna
Praga, Czechy

Patryk Sapała-Niedzin

srebrny medal

Bałtycka Olimpiada Geograficzna
Valmiera, Łotwa

Kajetan Rożej (GIM)

 

2016/2017

Międzynarodowa Olimpiada Astronomii
i Astrofizyki
Phuket, Tajlandia

Zofia Kaczmarek

brązowy medal

Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna
Rio de Janeiro, Brazylia

Bartłomiej Bollin

brązowy medal

Tomasz Przybyłowski

brązowy medal

Międzynarodowa Olimpiada Biologiczna
Coventry, Wielka Brytania

Albert Roethel

brązowy medal

2015/2016

Międzynarodowa Olimpiada Astronomii
i Astrofizyki
Bhubaneswar, Indie

Zofia Kaczmarek

srebrny medal

Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna
Mysuru, Indie

Zofia Kaczmarek

srebrny medal

Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna
Hongkong, Chiny

Grzegorz Dłużewski

 

2014/2015

Międzynarodowa Olimpiada Astronomii
i Astrofizyki
Magelang i Semarang, Indonezja

Zofia Kaczmarek

wyróżnienie

Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna
Błagojewgrad, Bułgaria

Radosław Wójcik

 

Matematyczne Zawody Państw Bałtyckich „Baltic Way”
Sztokholm, Szwecja

Bartłomiej Bollin

2. miejsce drużyny

Grzegorz Dłużewski

Bałtycka Olimpiada Geograficzna
Valmiera, Łotwa

Jakub Pypkowski (GIM)

19. miejsce

2013/2014

Międzynarodowa Olimpiada Fizyczna
Astana, Kazachstan

Paweł Czajka

srebrny medal

Matematyczne Zawody Państw Bałtyckich „Baltic Way”
Wilno, Litwa

Tomasz Przybyłowski

 

2012/2013

National Geographic World Championship
Petersburg, Rosja

Jan Janiszewski (GIM)

8. miejsce drużyny

2011/2012

Międzynarodowa Olimpiada Astronomii
i Astrofizyki
Rio de Janeiro, Brazylia

Aleksandra Hamanowicz

wyróżnienie

2010/2011

Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna
Ankara, Turcja

Maria Budnik

srebrny medal

Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna
Pittsburgh, USA

Daria Borodziuk

 

2009/2010

Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna
Astana, Kazachstan

Szymon Kanonowicz

złoty medal

Międzynarodowa Olimpiada Astronomii
i Astrofizyki

Pekin, Chiny

Damian Puchalski

srebrny medal

Międzynarodowa Olimpiada Geograficzna
Tajpej, Tajwan

Wojciech Lechowski

brązowy medal

Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna
Sztokholm, Szwecja

Szymon Kanonowicz

brązowy medal

Czesko-Polsko-Słowackie Zawody Matematyczne
Biloviec, Czechy

Szymon Kanonowicz

 

Matematyczne Zawody Państw Bałtyckich „Baltic Way”
Reykjavik, Islandia

Łukasz Patyna

1. miejsce drużyny

2008/2009

Matematyczne Zawody Państw Bałtyckich „Baltic Way”
Trondheim, Norwegia

Szymon Kanonowicz

2. miejsce drużyny

2007/2008

Międzynarodowa Olimpiada Astronomii
i Astrofizyki

Bandung, Indonezja

Maciej Śmigielski

wyróżnienie

Matematyczne Zawody Państw Bałtyckich „Baltic Way”
Gdańsk, Polska

Szymon Kanonowicz

1. miejsce drużyny

2002/2003

National Geographic World Championship
Tampa, USA

Łukasz Krebel

6. miejsce drużyny