Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące

Kontaktul. Szosa Chełmińska 83, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 655 5560
fax: +48 56 655 5253
e-mail: szkola@liceum.umk.pl

Absolwenci ULO - zajęcia pozalekcyjne

Zdjęcie ilustracyjne

W piątek 5 stycznia gościliśmy na zajęciach seminarium geograficznego absolwenta naszej szkoły, Kajetana Rożeja, zwycięzcę 47. Olimpiady Geograficznej oraz 8. Olimpiady Wiedzy o Turystyce, a także srebrnego medalistę 17. Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej – to tylko kilka z Jego licznych sukcesów. Kajetan podzielił się z seminarzystami swoimi doświadczeniami olimpijskimi, udzielił olimpijczykom cennych rad oraz oprowadził po Wirtualnym Muzeum Olimpiady Geograficznej, którego jest autorem. 

Projekt wirtualnego muzeum nawiązuje do tegorocznej jubileuszowej, 50. Olimpiady Geograficznej. Znajdują się tutaj m.in. informacje o historii olimpiady i jej twórcach oraz szczegółowe opracowania o pierwszych edycjach – tematy prac badawczych, statystyki, wyniki, fotografie, a nawet wybrane zadania z archiwalnych arkuszy przygotowane w formie quizu.

Zasoby wirtualnego muzeum będą stopniowo powiększane o nowsze edycje olimpiady aż do zawodów finałowych, które odbędą się w dniach 18-21 kwietnia 2024 r. w Łodzi.

pozostałe wiadomości