Amnesty International - Maraton Pisania Listów

11 grudnia 2023 roku odbył się w naszej szkole Maraton Pisania Listów. Jest to ogólnoświatowa akcja Amnesty International organizowana w obronie osób represjonowanych przez władze państwowe. W tym roku pisaliśmy w imieniu Andrzeja Poczobuta, Pabai`ego i Paula, Chaimy Issa i Rocky`ego Myersa. Z dumą informujemy, że napisaliśmy niemal 1600 listów! Organizatorem "Maratonu" był Mikołaj Napieralski, wspierały go uczennice z klasy 3d. Gratulujemy akcji i czekamy na jej pozytywne wyniki.

- Andrzej Poczobut - polski dziennikarz wieziony przez reżim Aleksandra Łukaszenki;

- Pabai i Paul - Aborygeni walczący o zachowanie terenów rdzennej ludności Australii;

- Chaima Issa - Tunezyjki, domagającej się wolności słowa w swoim kraju;

- Rocky Myers - Afroamerykanin z niepełnosprawnością intelektualną, któremu przypisano zabójstwo, mimo iż ława przysięgłych orzekła niewinność, obecnie przebywa w celi śmierci.