Projekt: Uczenie (się) przez działanie

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga dla UMWKP

W dniu 22 sierpnia 2024 r. Pani dyrektor dr Beata Trapnell jako przedstawicielka beneficjenta odebrała z rąk Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pana Piotra Całbeckiego, umowę o finansowanie naszego autorskiego projektu Uczenie (się) przez działanie. Całkowita wartość projektu to 2 095 573,70 zł, a wartość dofinansowania z EFRR (UE) to 1 837 703,70 zł

Celem projektu jest udzielenie wsparcia uczniom zdolnym i uzdolnionym ULO (Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu) poprzez podniesienie jakości i efektywności kształcenia, co zostanie osiągnięte przez podniesienie kompetencji kluczowych - cyfrowych, społecznych, społeczno-emocjonalnych, podstawowych i przekrojowych a także związanych m.in. z cyfrową i zieloną transformacją.

W ramach projektu powstanie m.in. nowoczesne laboratorium biologiczno-chemiczne z wyposażeniem na poziomie uniwersyteckim, dzięki któremu będzie możliwa nauka poprzez eksperyment. W szkole będzie także nowa pracownia komputerowa. Uczniowie i Uczennice ULO będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć z przedmiotów przyrodniczych i ścisłych, zajęć ze wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, doradztwa zawodowego, pierwszej pomocy i innych. Nauczyciele zaś wezmą udział szkoleniach podnoszących ich kompetencje kluczowe i przekrojowe.

Czytaj więcej na stronie Urzędu Marszałkowskiego->