Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące

Kontaktul. Szosa Chełmińska 83, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 655 5560
fax: +48 56 655 5253
e-mail: szkola@liceum.umk.pl

Międzyszkolny Turniej Speedcubingowy „CUBESLINGER CUP 2”

Zdjęcie ilustracyjne

5 czerwca rozegrany został Międzyszkolny Turniej Speedcubingowy „CUBESLINGER CUP 2”. Po raz drugi uczniowie naszej szkoły mogli rywalizować w konkursie układania Kostki Rubika 3x3x3 na czas. Wiktor Milarski i Piotr Podolak, bo między nimi toczył się najbardziej zacięty bój o wieniec laurowy, zatrzymywali zegar na oszałamiających wynikach, a najlepszy wyniósł zaledwie 14,07 sekundy!  Średnia z pięciu kolejnych ułożeń po odrzuceniu najlepszego i najgorszego czasu zadecydowała, iż zajęli kolejno: Wiktor - 1. miejsce i Piotr - miejsce 2. Na podium uplasował się również Adam Kolenda zajmując miejsce 3.

Poza podium, ale wciąż wyróżnieni atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi zostali: Jakub Szablewski (4. miejsce) i Bartosz Gajewski (5. miejsce) – uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych. Zgodnie z obietnicą i zapowiedzią organizatora nikt nie odszedł jednak z przysłowiową pustą ręką.

Tym razem do wspólnej zabawy zaproszone zostały szkoły średnie z Chełmińskiego Przedmieścia.  W szranki o zaszczytny tytuł lokalnego Mistrza Speedcubingu oraz nagrody ufundowane przez Fundację Gimnazjum i Liceum Akademickie dzięki przychylności Prezes Zarządu Fundacji – Pani Elżbiety Karczewskiej-Musiał oraz sklep internetowy strefa-kostek.pl, który ponadto objął swym patronatem imprezę, stanęło 5 śmiałków. Konkurowali oni według obowiązujących i ogólnie przyjętych reguł w duchu fair-play. Piękno tej dyscypliny polega jednak na tym, że naszym największym rywalem nie są inni uczestnicy, ani nawet upływający nieubłaganie czas, ale my sami. Wielu zawodnikom mimo presji czasu i świadomości wbitego w nich wzroku udało się pokonać własne ograniczenia i ustanowić nowe rekordy osobiste.

Już dziś pragnę także zaprosić wszystkich dotychczasowych i mam nadzieję przyszłych, zachęconych wynikami osiąganymi przez kolegów, speedcuberów na III edycję Turnieju, który odbędzie się w przyszłym roku szkolnym. Ćwiczcie więc wytrwale i do zobaczenia! W myśl zasady, że im więcej ćwiczę, tym mam więcej szczęścia, samych „łatwych” scrambli życzy organizator imprezy – Adam Bojar.

pozostałe wiadomości