Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące

Kontaktul. Szosa Chełmińska 83, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 655 5560
fax: +48 56 655 5253
e-mail: szkola@liceum.umk.pl

Kon-g[e]o 2024

Zdjęcie ilustracyjne

Najlepsi geografowie z ULO oraz z I LO w Toruniu wzięli udział w pierwszej edycji Międzyszkolnego drużynowego konkursu geograficznego „Kon-g[e]o”, którego pomysłodawcami są nauczyciele geografii z obu szkół – Pnia prof.  Anna Zaklikiewicz (ULO) oraz Pan prof. Tomasz Sojka (I LO). W pojedynku między szkołami zwyciężyli uczniowie ULO (53:34 [%]!).  Rewanż w przyszłym roku szkolnym.

Każda ze szkół była reprezentowana przez 5 drużyn, które – w dwóch podejściach – rozwiązywały zadania w formie testu (z geografii polityczno-społeczno-gospodarczej oraz z geografii fizycznej), quizu (województwo kujawsko-pomorskie i województwo małopolskie) oraz krzyżówki (środowisko przyrodnicze Europy oraz środowisko przyrodnicze Australii i Oceanii). W klasyfikacji zespołowej ULO zwyciężyła drużyna „Los Angeles Lakers” w składzie Mikołaj Steppa, Maciej Pewniak i Ziemowit Żuchowski, a Mikołaj Steppa uzyskał również najwyższy wynik w klasyfikacji indywidualnej (wszystkie wyniki w załączniku).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu wiedzy geograficznej i zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu!

pozostałe wiadomości