Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące

Kontaktul. Szosa Chełmińska 83, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 655 5560
fax: +48 56 655 5253
e-mail: szkola@liceum.umk.pl

Absolwenci ULO - konferencja naukowa

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Poznań Science Slam

Nasza tegoroczna maturzystka Agata Empel znalazła się wśród 10 prelegentów konferencji naukowej Poznań Science Slam 2024.  W swojej prelekcji pod tytułem „Porównanie różnorodności gatunkowej chrząszczy z rodziny biegaczowatych (Carabidae) i poświętnikowatych (Scarabaeidae) na stanowiskach łąki kwietnej i trawnika, działki Rudak, Toruń”, w fascynujący sposób opisała, jak przeprowadziła własne badanie dotyczące bioróżnorodności korzystając ze zwykłych słoików jako pułapek na badane chrząszcze. Za swoją wyjątkową prelekcją, Agata została szczególnie wyróżniona przez jury, które doceniło jej zaangażowanie, pasję i chęć rozwoju - została laureatką nagrody głównej.

 

 

Konferencja odbyła się 20 kwietnia w Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego. Poznań Science Slam 2024 to konferencja naukowa dla uczniów szkół średnich z całej Polski, która ma na celu pasjonatom nauk ścisłych rozwinąć swoje zainteresowania, a młodym naukowcom i naukowczyniom otworzyć drzwi do świata nauki dając im przestrzeń, aby przedstawili swoje badania, analizy czy innowacje.

Agata otrzymała również możliwość odbycia praktyk w wybranym przez siebie partnerskim instytucie badawczym. W ramach stażu będzie miała niepowtarzalną okazję poznania tajników pracy w renomowanym instytucie oraz zdobycia doświadczenia badawczego pod okiem specjalistów. Serdecznie gratulujemy Agacie i życzymy jej dalszych sukcesów!

 

 

pozostałe wiadomości