Festiwal filmowy WATCH DOCS

Uczniowie profilu biologiczno–chemicznego w ramach festiwalu filmowego WATCH DOCS obejrzeli film Ocean na sprzedaż - oszałamiający wizualnie dokumentalny esej o cenie skarbów z morskich otchłani, w którym stawiane jest pytanie: czy marzenie o energetycznej transformacji może zagrozić przyszłości oceanicznych ekosystemów?

WATCH DOCS jest festiwalem filmowym poświęconym budowaniu świadomości społecznej. Nazwa inicjatywy pochodzi od angielskich terminów „watchdogs” (instytucje, które patrzą władzy na ręce) i „watch docs” (oglądanie filmów dokumentalnych). W tym roku to jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych poświęconych prawom człowieka odbyło się w dniach 16-19 kwietnia 2024 r. w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu.