Konkurs Explory

Akredytację do finału Konkursu Explory otrzymali Marta Majchrzak i Aleksander Sendzicki, którzy pracują nad projektem "EcoBox - czyli prototyp biodegradowalnych opakowań wielomateriałowych" pod opieką naukową dr Joanny Skopińskiej-Wiśniewskiej. Projekt Marianny Dobrzenieckiej i Jakuba Judy "Manufaktura paracetamolu jako odpowiedź na rozpad rynku leków przeciwbólowych" wykonywany pod opieką naukową Aleksandra Radtke ma szanse w plebistycie #Bilet na finał, w którym Internauci wybierają dodatkowy projekt, kwalifikujący się do finału Konkursu Explory.

Eliminacje półfinałowe do Konkursu Explory odbyły się w dniach 8 - 12 kwietnia. Twórcy 145 projektów prezentowali swoje pomysły przez eksperckim jury. Komisja wybrała 34 projektów, które wezmą udział w wielkim finale podczas Gdynia Explory Week w październiku tego roku.

Szkolnym opiekunem konkursu jest Pani prof. Bożena Kmiecik. Gratulacje!