Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące

Kontaktul. Szosa Chełmińska 83, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 655 5560
fax: +48 56 655 5253
e-mail: szkola@liceum.umk.pl

Prymus Pomorza i Kujaw

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Szymon Zdziebło

Wśród ponad 1,2 tys. uczniów kujawsko-pomorskich szkół podstawowych i średnich, którzy otrzymali w tym roku stypendia edukacyjne, aż 114 to uczniowi i uczennice Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego. Z naszymi prymusami spotkali się w niedzielę (10 marca) w Arenie Toruń przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i marszałek Piotr Całbecki. Popołudnie zwieńczył „Koncert przyszłości”. Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące jest na I miejscu pod względu liczby stypendystów Marszałka!

 – To wielka satysfakcja i przyjemność gościć tak wybitnych młodych ludzi. Edukacja jest podstawowym narzędziem rozwoju. Gratuluję wam wspaniałych osiągnięć i życzę sobie, aby nigdy nie zabrakło tak ambitnych i zaangażowanych osób, bo to właśnie Wy jesteście przyszłością naszego regionu – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Projekty stypendialne Zawodowe Talenty Kujaw i Pomorza oraz Prymus Pomorza i Kujaw II realizujemy w oparciu o środki z Unii Europejskiej w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Wysokość stypendium wynosi nawet do 500 złotych miesięcznie. Wsparcie można przeznaczyć na cele związane z rozwojem edukacyjnym – m.in. zakup książek, komputera, udział w dodatkowych zajęciach i konkursach, opłacenie dostępu do internetu, dojazdów do szkoły oraz zakwaterowania.

pozostałe wiadomości