Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące

Kontaktul. Szosa Chełmińska 83, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 655 5560
fax: +48 56 655 5253
e-mail: szkola@liceum.umk.pl

Finał Konkursu Explory - II miejsce

Zdjęcie ilustracyjne

II miejsce w Krajowym Finale Konkursu Explory zdobył zespół prezentujący wynalazek „Skin Preventer – system wspomagania diagnostyki zmian skórnych” przygotowany przez tegorocznych absolwentów ULO: Oliwię Raniszewską, Bogdana Jabłońskiego, Wiktorię Sadowską. Opiekunem naukowym jest pani prof. Sylwia Jędrzejewska. Gratulujemy! Jesteśmy dumni, że wykorzystaliście możliwości jakie stworzyła Wam szkoła. Życzymy dalszego rozwoju naukowego.

W dniach 18-20 października 2023 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni można było poznać najlepsze, innowacyjne projekty badawcze młodych badaczy i wynalazców. Gdynia Explory Week to również byłą okazja do wzięcia udziału w wykładach naukowych, warsztatach i dyskusjach w ramach Festiwalu Nauki i Technologii oraz Konferencji Talentowej Explory.

 

W Krajowym Finale Konkursu Explory wzięło udział 35 projektów, a oceniało je grono 20 jurorów – autorytetów ze świata nauki i biznesu. Młode talenty rywalizowały o stypendia naukowe na rozwój projektów w wysokości 15, 10 i 7 tysięcy złotych, ufundowane przez Mecenasa Explory, Orlen SA., akredytację do największego na świecie konkursie naukowego – REGENERON ISEF w USA oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów Programu Explory.

pozostałe wiadomości