Program Stypendialny „Queen Hedvig Scholarship”

Mamy przyjemność zaprosić uczniów Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu do udziału w kolejnej edycji Programu Stypendialnego „Queen Hedvig Scholarship”. „Queen Hedvig Scholarship” jest unikatowym, międzynarodowym projektem skierowanym do wybitnie uzdolnionych uczniów szkół średnich.

Celem „Queen Hedvig Scholarship” jest przyznanie stypendiów w formie tygodniowego wyjazdu do Doliny Krzemowej w USA. Podczas wyjazdu stypendyści będą mieli okazję zwiedzić Stanford University, SRI International, oraz niektóre prestiżowe korporacje z USA np. Google, a także odwiedzić takie miasta jak San Francisco czy Los Angeles. Udział w wyjeździe stypendialnym umożliwi uczniom zdobycie wyjątkowego doświadczenia oraz możliwość rozwoju umiejętności poprzez kontakt z wybitnymi naukowcami oraz liderami wiodących firm na świecie, jak również zapoznanie się z kulturą amerykańskich studentów.

Stypendyści zostaną wybrani w drodze kilkuetapowego konkursu, a projekt jest całkowicie finansowany ze środków przekazanych przez sponsorów i darczyńców. W poprzedniej edycji „Queen Hedvig Scholarship” wzięło udział 12 szkół z całej Polski, do 1 etapu szkolnego przystąpiło ponad 200 uczniów, z czego 44 osoby zostały stypendystami i we wrześniu 2022 roku wyleciały do USA, stając się jednocześnie ambasadorami „Queen Hedvig Scholarship” w swoich regionach.

Wnioski zainteresowanych uczniów klas 2 i 3 wraz z dokumentacją proszę przesłać na adres szkola [at] liceum.umk.pl lub dostarczyć do sekretariatu szkoły.

Regulamin przyznawania stypendium w Programie Stypendialnym Queen Hedvig Scholarship 2023 (198 KB)

Wniosek o przyznanie stypendium (137 KB)

Queen Hedvig Scholarship 2022 album pamiątkowy  (4,68 MB)