Ucyfrowienie zasobów regionalnych – wystawa

Do końca kwietnia w naszej szkole można zobaczyć wystawę „Ucyfrowienie zasobów akademickich regionu kujawsko-pomorskiego dla potrzeb nauki i dydaktyki całego kraju” promującą projekt realizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Celem projektu było zwiększenie powszechnego dostępu do wysokiej jakości informacji sektora publicznego ze źródeł nauki oraz umożliwienie ich ponownego wykorzystania poprzez poszerzenie zasobów Kujawsko-Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej o 28 tys. unikatowych, nigdy wcześniej niepublikowanych cyfrowo obiektów i 15 tys. elektronicznych opisów bibliograficznych, co łącznie pozwoliło uzyskać 43 tys. nowych dokumentów w Internecie. Wystawa dokumentuje wybrane zasoby:

1. Rękopisy średniowieczne

2. Rękopisy nowożytne

3. Dokumenty ulotne

4. Kolekcja negatywów Wacława Górskiego

5. Dawne pocztówki z regionu kujawsko-pomorskiego i pomorskiego

6. Kolekcja muzykaliów

7. Czasopisma regionalne

8. Zbiory kartograficzne

9. Prasa emigracji polskiej i Polonii

Zapraszamy do oglądania wyjątkowych zbiorów!