Konkursu Explory

Do regionalnego etapu Konkursu Explory zakwalifikowały się aż cztery projekty uczniów z ULO.

Algi – nowym paliwem? – wykorzystanie zimnej plazmy w otrzymywaniu węglowodorów z alg, autorzy: Ignacy Borkowski , Agata Empel, Aleksandra Płowucha, opieka naukowa: dr hab. Marek Wiśniewski, lic. Julia Mszczyńska (Wydział Chemii UMK).

EcoBox – czyli prototyp biodegradowalnych opakowań wielomateriałowych, autorzy: Marta Majchrzak, Aleksander Sendzicki, opieka naukowa: dr Joanna Skopińska – Wiśniewska (Wydział Chemii UMK).

Skin Preventer - system wspomagania diagnostyki zmian skórnych, autorzy: Oliwia Raniszewska, Bogdan Jabłoński, Wiktoria Sadowska, opieka naukowa: Sylwia Jędrzejewska (ULO).

Wpływ wykaszania roślinności na liczebność bobrka trójlistkowego oraz kukułek na mechowisku, autor: Bartosz Bilski, opieka naukowa: Bożena Kmiecik (ULO).