Amnesty International

W dniach 8-9 grudnia 2022 r. miał miejsce na naszej szkole Maraton Pisania Listów. Drugiego dnia naszej akcji odbył się także wykład, który wygłosił dr Piotr Sadowski z Katedry Praw Człowieka UMK na temat uchodźstwa - jego aspektów politycznych i społecznych w kontekście prawa międzynarodowego. Organizatorami Maratonu Pisania Listów był Samorząd Uczniowski i Koło Wolontariatu ULO. Opiekę dydaktyczną sprawował dr Arkadiusz Kierys.

Uczniowie i uczennice, a także rodzice i nauczyciele pisali listy w obronie represjonowanych osób z Iranu, Hong Kongu, Rosji i Kuby. Ich jedynym przewinieniem było korzystanie z podstawowych praw człowieka, jakim jest prawo do manifestowania swoich poglądów. Z dumą podajemy, że pobiliśmy własny rekord i napisaliśmy ponad 1,5 tysiąca listów.