Animacja - „Skąd się bierze woda sodowa”

Animacja p.t. „Skąd się bierze woda sodowa” w reżyserii Kacpra Juśkiewicza została wyróżniona na festiwalach trzech kontynentów. Gratulacje!

Animację można obejrzeć na youtube ->

Animacja została wyróżniona na festiwalach:

• Chaniartoon - International Comic & Animation Festival (Grecja)
  • Inter (International) Short Film Festival (Ukraina)
  • First-Time Filmmaker Sessions (Wielka Brytania)
  • FIFES Comedy Film Festival (Chorwacja)
  • Festival Animanie (Czechy)
  • Albatrosy (Polska)
  • Filmowe Zwierciadła (Polska)
  • Katar Film (Polska)
  • New York Animation Film Awards (USA)
  • FECEA - Festival Internacional de Cinema Escolar de Alvorada (Brazylia)

Animacja to projekt, którego celem była przede wszystkim nauka obsługi zaawansowanych systemów Computer Aided Design i grafiki 3D, a jednocześnie świetna zabawa twórcza i możliwość kontaktu z ciekawymi ludźmi. Praca nad projektem wymagała 1 roku modelowania, animacji, riggowania, teksturowania oraz 2 lat renderingu. Powstało w tym czasie około 500 000 000 punktów, ponad 64 000 000 poligonów, 4000 złożonych obiektów, w tym 20 postaci.

Animacja to nie tylko obraz – wymaga także oprawy dźwiękowej. Głosów komiksowym postaciom, stworzonych w 3D, użyczyli: Artur BARCIŚ, Bartłomiej FIRLET, Marcin KORCZ, Jerzy KRYSZAK, Maciej ŁAGODZIŃSKI, Paweł MAŁASZYŃSKI, Wojciech MANN, Maciej ORŁOŚ, Jędrzej TARANEK, Cezary ŻAK. Muzykę stworzył David Szesztay.