Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące

Kontaktul. Szosa Chełmińska 83, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 655 5560
fax: +48 56 655 5253
e-mail: szkola@liceum.umk.pl

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym - LAUREATKA

Zdjęcie ilustracyjne

Magdalena Huć osiągnęła najwyższy wynik w kraju i tym samym uzyskała tytuł laureata I MIEJSCA 63. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Gratulacje dla Magdy i opiekunów merytorycznych, wspierających rozwój jej zainteresowań i pasji, nauczycieli wiedzy o społeczeństwie i historii, dr Arkadiusza Kierysa i dr hab. Małgorzaty Strzeleckiej, prof. UMK.

W wyniku eliminacji pisemnych i ustnych, jakie odbyły się 26 marca 2022 r. w bieżącym roku w trybie on-line, Magda znalazła się w gronie dziewięciu laureatów, którzy uzyskali największą liczbę punktów i zostali zaproszeni przez organizatorów do wzięcia udziału w quizie wieńczącym finał Olimpiady.

W dniu 2 kwietnia 2022 r., Magda wzięła udział w odbywającym się w Warszawie - trzecim etapie zawodów centralnych – quizie, rozgrywanym w obecności widzów, z wykorzystaniem technik multimedialnych, w którym uczestnicy rywalizowali o miejsca premiowane nagrodami.  Punkty uzyskane przez zawodnika w tej części zawodów centralnych nie były wliczane do jego końcowej punktacji, decydowały jednak o jego lokacie w ostatecznym rankingu laureatów Olimpiady.

pozostałe wiadomości