Fizyczny Náboj

Trzy zespoły ULO startowały w konkursie Náboj Fizyczny. Nasi reprezentanci zajęli wysokie lokaty zarówno w kwalifikacji krajowej jak i międzynarodowej. Opiekunami uczniów są Pan prof. Maciej Wiśniewski i Pan prof. Mariusz Kamiński.

Náboj Fizyczny to międzynarodowe zawody fizyczne dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Zawody są organizowane przez Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie oraz przez Wydział Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Karola w Pradze.

Zespół ULO Toruń A w składzie: Adam Kubiak, Nikodem Gapski, Igor Rybka, Karol Zwierz, Krzysztof Modrzyński zajął 2 miejsce w kraju i 20 w świecie.

Zespół ULO Toruń B w składzie: Aleksander Barański, Wit Fornalik, Jan Pieczywok, Marek Rauchfleisz, Wojciech Malecha zajął 5 miejsce w kraju i 30 w świecie.

Startowało 185 zespołów.

Gratulacje!