Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące

Kontaktul. Szosa Chełmińska 83, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 655 5560
fax: +48 56 655 5253
e-mail: szkola@liceum.umk.pl

PhysicsBrawlOnline

Zdjęcie ilustracyjne

Cztery zespoły ULO zdobyły wysokie lokaty w międzynarodowym konkursie PhysicsBrawlOnline. Opiekunami uczniów są Pan prof. Maciej Wiśniewski i Pan prof. Mariusz Kamiński.

Konkurs organizowany jest przez studentów Wydziału Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Karola w Pradze. Nasze zespoły startowały w trzech kategoriach.

W kategorii najstarszych uczniów zespół ULO Bees w składzie: Franciszek Białkowski, Adam Kubiak, Michał Wojtkowiak, Jakub Krawulski, Wojciech Malecha zajął 1 miejsce w kraju a 43 w świecie (na 211 zespołów z 50 państw).

W kategorii średniej zespół Pentaquark ULO Team w składzie: Jan Pieczywok, Weronika Wilk, Marek Rauchfleisz, Wit Fornalik, Aleksander Barański zajął 2 miejsce w kraju i 45 w świecie (na 262 zespoły).

W kategorii najmłodszej zespół jesiotry w składzie: Klara Bukrewicz, Mateusz Wdowiak, Jacek Obiała, Jakub Mendel, Jan Lis zajęli 2 miejsce w kraju i 20 w świecie oraz zespół FizykaBetter w składzie: Max Leśniewski, Mateusz Kwietniewski, Roch Dmuchowski, Mateusz Fartz, Amelia Ciecierska zajął 3 miejsce w kraju i 41 w świecie (na 215 zespołów).

 

Gratulacje!

pozostałe wiadomości