Zajęcia na UMK

Reprezentacja uczniów klas pierwszych, 24 listopada 2021 r. wzięła udział w seminarium z cyklu: II SPOTKANIA POLSKO – BIAŁORUSKIE, pt. O Orle Białym i Pogoni oraz rozbiorach Rzeczpospolitej, jakie odbyło się na Wydziale Nauk Historycznych UMK, poświęconym symbolom państwowym Polski i Białorusi oraz rozbiorom Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Młodzież wysłuchała dwóch wykładów: dr Vadzima Anipiarkou (Studium Europy Wschodniej UW): Konfederacja targowicka a przyłączenie Białorusi i Litwy do Rosji oraz dr hab. Marcina Hlebionka, prof. UMK (Instytut Historii i Archiwistyki UMK) i dr Alaksieja Shalanda (Studium Europy Wschodniej UW): Herby państwowe Polski i Białorusi: historia a współczesność. Koordynatorem wydarzenia była dr hab. Małgorzata Strzelecka we współpracy z dr Arkadiuszem Kierysem.