Kontaktul. Szosa Chełmińska 83, 87-100 Toruń
fax: +48 56 655 5253
e-mail: szkola@liceum.umk.pl

Online Physics Brawl

Zdjęcie ilustracyjne

Uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego brali udział w Międzynarodowym Konkursie Fizycznym „Online Physics Brawl”, organizowanym przez Uniwersytet Karola w Pradze. Nasi uczniowie zdobyli najwyższe pozycje w Polsce i wysokie noty w klasyfikacji międzynarodowej.

W zawodach uczestniczyło około 600 zespołów z całego świata. Polegały one na zespołowej rywalizacji w szybkości rozwiązywania zadań z fizyki.

•  Drużyna Emilia - Puck 2077 w składzie: Antoni Grabowski i Adam Kubiak (ULO) oraz Paweł Czarkowski, Miłosz Kurtysiak, Marcin Welter (IV LO) zajęła 1. miejsce w Polsce i 16. w klasyfikacji międzynarodowej w kategorii wiekowej A,
  • Drużyna Hadron ULO Team w składzie: Igor Rybka, Igor Piotrowiak, Marek Rauchfleisz, Nikodem Gapski, Wojciech Malecha zajęła 1. miejsce w Polsce i 29. w klasyfikacji międzynarodowej w kategorii wiekowej B.
  • Drużyna Panem et Circenses w składzie: Franciszek Białkowski, Karol Zwierz, Michał Wojtkowiak, Tymoteusz Kompanowski, Mikołaj Koziełł zajęła 3. miejsce w Polsce i 57. w klasyfikacji międzynarodowej w kategorii wiekowej B.
  • Drużyna Flying Dutchman w składzie : Aleksander Barański, Jan Pieczywok, Bachir Nasser, Wit Fornalik zajęła 4. miejsce w Polsce i 70. w klasyfikacji międzynarodowej w kategorii wiekowej B.

Opiekunami uczniów są Pan prof. Mariusz Kamiński i i Pan prof. Maciej Wiśniewski. Gratulujemy sukcesu wszystkim uczestnikom i opiekunom!